Areál tábora

Tábor se nachází v malebném údolí říčky Želetavky, asi 2 km východně od obce Police (okres Třebíč).

Má vlastní dobře udržovanou příjezdovou cestu, takže, ačkoli není v bezprostřední blízkosti silnice, lze k němu resp. přímo do něj bez problémů dojet osobním autem i autobusem.

Areál tábora je tvořen zděnou budovou bývalého mlýna, čtyřmi velkými chatami, 51 chatkami, 25 m bazénem s vlastní úpravnou vody, budovou venkovního sociálního zařízení, dvěma hřišti na volejbal a velkou loukou. Veškeré budovy a zařízení jsou v dobrém stavu a splňují všechny zákonné požadavky na ně kladené. Celý areál je elektrifikován a v noci osvětlen. Maximální kapacita tábora, dobře zvládnutelná jak po stránce technické, tak po stránce organizační, je cca. 140 dětí plus příslušný personál.

Bývalý mlýn obsahuje především profesinálně vybavenou kuchyni a velkou jídelnu. V suterénu se nacházejí záchody, sprchy a umývárny (samozřejmě rozdělené na dívčí a chlapecké) a bojlery na teplou vodu po celkové rekonstrukci. V prvním patře najdete dvě klubovny, kancelář hospodáře, pokoje kuchařek a několik skladů. Druhé patro zabírá další velká klubovna.

Ve velkých chatách se nachází kancelář hlavního vedoucího, sklad sportovního náčiní, marodka s vlastním sociálním zázemím, místnost na stolní tenis a klubovna.

Malé chatky slouží k ubytování dětí a jejich vedoucích. Jsou továrně vyrobené ze dřeva a dřevotřískových desek, mají dvojité stěny a elektrické osvětlení. Obsahují dvě dřevěné palandy, malý stolek a skříňky na šaty.

Betonový bazén má vlastní úpravnu vody splňující všechny hygienické požadavky. Jeho rozměry jsou dostatečné jak pro plavání, tak i pro další vodní hrátky. Navíc je vybaven dvěma skluzavkami. Díky své hloubce, plynule se měnící od 80 do 160 cm, je vhodný i pro neplavce. Po dobu trvání tábora bazén slouží výhradně jeho účastníkům!

Volejbalová hřiště spolu s přilehlou loukou a velkým prostranstvím mezi chatkami nabízejí dostatek prostoru pro všechny táborové aktivity.

Z vlastní mnohaleté zkušenosti mohu potvrdit, že areál je po všech stránkách naprosto vyhovující. Jeho největší předností je, samozřejmě kromě vlastního bazénu, dostatek prostor pro případ nepříznivého počasí. Děti pak nemusí zůstávat zavřené na chatkách, ale mohou pokračovat v předem připravené oddílové činnosti.


TOPlist