Ubytování

Děti na Kláskově mlýně bydlí v dřevěných chatkách. Každá je vybavena dvěma dřevěnými palandami. To znamená, že na jedné chatce jsou ubytovány nejvýše čtyři děti. Horní lůžka jsou opatřena zábradlím a vede k nim spolehlivý žebřík. V chatkách jsou dále k dispozici skříňky na šaty, stolek a elektrické osvětlení (ne však zásuvka).

Mokré ručníky a oblečení lze velmi dobře sušit na malé verandě. Polštáře, spacáky, čisté povlečení a rezervní deky jsou samozřejmou součástí táborového vybavení a jsou již zahrnuty v ceně tábora. Děti si tedy nemusí (ale mohou) brát vlastní spací pytel.

Každý oddíl je ubytován v bezprostředně sousedících chatkách, a to včetně příslušných vedoucích. V případě nouze to pak mají děti pro pomoc opravdu blízko.

Všichni táborníci mají neustále k dispozici záchody a umývárny s tekoucí pitnou vodou, a to jak v hlavní budově, tak i v samostatné budově sociálního zařízení.

Minimálně čtyřikrát za tábor je pro každý oddíl připraveno povinné sprchování v teplé vodě.

Kromě rezervních dek pro případ chladnějšího počasí, mají oddíly k dispozici i deky takzvaně „na ven“. Děti tak při různých činnostech nemusí ležet na holé zemi.


TOPlist